EN
„TORNADO“ KREPŠINIO MOKYKLA
APIE MUS NAUJIENOS KOMANDOS TVARKARAŠČIAI TĖVAMS PRIĖMIMAS 2% GALERIJA RENGINIAI ATRIBUTIKA RUNGTYNĖS RĖMĖJAI
Kontaktai Treneriai Istorija Rekordai
Mokėjimų informacija Elgesio taisyklės Neformaliojo ugdymo krepšelis
Tornado KM ‒ 2001/1 (2001)Tornado KM ‒ 2001/2 (2001)Tornado KM ‒ „Fudo“ (2002)Tornado KM ‒ „Kauno diena“ (2002)Tornado KM ‒ „Sharp“ (2003)Tornado KM ‒ „basketnews.lt“ (2003)Tornado KM ‒ „Amadeira“ (2004)Tornado KM ‒ „Envija“ (2004)2005 ‒ „Šilainiai“ (2005)Tornado KM ‒ 2005/2 (2005)Tornado KM ‒ „Alburnus“ (2005)Tornado KM ‒ 2006/2 (2006)Tornado KM ‒ „Metga“ (2006)Tornado KM ‒ 2007/2 (2007)Tornado KM ‒ „Meistro kodas“ (2007)Tornado KM ‒ 2008/2 (2008)Tornado KM ‒ „Xiaomi“ (2008)Tornado KM ‒ 2009/1 (2009)Tornado KM ‒ 2009/2 (2009)
Stovyklos Tarptautiniai turnyrai Dienos stovykla „Tornadukų“ turnyras „Tornadiečių“ turnyras Socialinės akcijos Gimtadieniai
Partneriai

„Tornado“ KM komandų 2018/2019 m. sezono apžvalga (2003 m. ir 2004 m. komandų trenerių komentarai)

2019 gegužės 28 d., antradienis

Tęsiame „Tornado“ KM komandų 2018 – 2019 m. sezono apžavlgą ir šienaidne pristatome 2003 m.g. ir 2004 m.g. trenerių mintis apie tai, kaip jiems sekėsi, kas „pakišo koją“ siekiant aukštesnių rezultatų ir kokie tolimesni planai. 

Tornado KM – „Sharp“ (2003 m.)
(MKL U16 čempionatas, A divizionas, 8 vieta – 9 pergalės, 15 pralaimėjimų) 

Treneris Tomas Kentra

 

- Kaip vertinate visą sezoną?

- Sezoną rezultato prasme vertinu gerai, vėl pavyko palypėti laipteliu aukščiau, pasiekėm atkrintamąsias varžybas. Pasirodymą juose vertinu taip pat neblogai. Nors žaidėme bene prieš galingiausią čempionato komandą, tačiau atstovėjome garbingai. Pirmose rungtynėse lygiai kovėmės 2 kėlinius, o antrose -  kova vyko taškas į tašką ir trūko visai nedaug iki pergalės, galbūt sužaisti 2-3 atakas geriau. Žinant, kad reguliariame sezone abu kartus buvome  jiems pralaimėję net po keliasdešimt taškų, tai tikrai geras rezultatas.

- Kokius tikslus, planus ar idėjas pavyko įgyvendinti sezono metu? Ko įgyvendinti nepavyko? Kodėl, kas sutrukdė?

- Bent jau minimalų sezono tikslą pasiekėm – patekom į atkrintamąsias ir davėm kovą. Iš tikrųjų, norėjosi būti aukščiau, patekti į šešetuką. Ir tikrai tai galėjom padaryti. Manau tai pasiekti sutrukdė trys dalykai: pirma – tai traumos, tris mėnesius t.y. nuo gruodžio iki kovo MKL rungtynėse praktiškai žaidėme 7-8, antra Paulius šį sezoną atstovavo Kauno „Žalgiriui“ RKL pirmenybėse ir  kartu su 2003 komanda buvo tik poroje treniruočių, atvykdavo tik į rungtynes ir tiek jam, tiek komandai nebuvo lengva prisitaikyti ir demonstruoti tokį žaidimą, kokį galėjome, ir trečia, trūko vieningumo komandoje, komandinius interesus užgoždavo asmeniniai... Tik noriu pasakyti, kai mes susimobilizuodavome demonstruodavome tikrai gerą krepšinį. Tai parodė ne tik paskutinės MKL rungtynės, bet ir žiemos turnyro rungtynės prieš Lietuvos U-15 rinktinę, taip pat ir KKML pirmenybės.

- Kokius teigiamus dalykus įžvelgiate sezonui einant į pabaigą?

- Žvelgiant į tuos tris aspektus, matau pozityvių dalykų. Išmokome žaisti įvairia sudėtimi, vaikinai skirtingose rungtynėse slinkosi per įvairias pozicijas, tačiau manau svarbiausia šio sezono pamoka, kad galime daug pasiekti jeigu žaidžiame kaip komanda, turbūt beveik visos pergalės ir geriausios rungtynės, nors ir pralaimėtos, kai kritom dėl kamuolio, vienas kitą palaikėm ir suolas buvo gyvas.

- Kokie tolimesni komandos planai?

- Apibendrinant pasikartosiu, kad komandiniu rezultatu esu patenkintas, nors galėjom ir geriau. Taip pat vaikinai, kas didesnį kas mažesnį, bet dėjo žingsnelį į priekį ir patobulėjo asmeniškai. Sezonas buvo nelengvas, todėl reikia truputį atsipūsti, prasivėdinti galvas, pasižiūrėti kiekvienam asmeniškai į veidrodį, pagalvoti kas pavyko, ko pritrūko, ko norim ateityje. Visi čempionatai baigėsi, planuojam dar sužaisti porą draugiškų rungtynių, be jokių didesnių tikslų ir tobulinti individualius įgūdžius. Turim nemažai laiko iki kito sezono pradžios, kaip visada ruošimės priešsezoninėje stovykloje Ignalinoje, dalyvausim „Kaunas Cup“ turnyre. Ir manau, kad ateinančiame sezone pasieksim dar geresnių rezultatų.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tornado KM – „basketnews.lt“ (2003 m.)
(MKL U16 čempionatas, B divizionas, 5 vieta  pogrupyje – 8 pergalės, 6 pralaimėjimai)

Treneris Tomas Kentra

 

Tornado KM „Basketnews.lt“ 2018-19 sezone puikiai susitvarkė su „dublerių“ užduotimis

Tornado KM „Basketnewas.lt“ šio sezono MKL U16 čempionato B divizione grupėje po reguliaraus sezono užėmė 5 vietą, t.y. dviem laipteliais žemiau, nei metais prieš tai.

„Šiais metais komandinis rezultatas lyg ir prastesnis, tačiau aš dėl to labai nepergyvenu, nors prieš sezoną buvom išsikėlę tikslą palipti bent laipteliu aukščiau, - kalbėjo komandos treneris Tomas Kentra. - Aš juokaudamas šią komandą vadinu „dubleriais“, nes jos kaip ir pagrindinis tikslas yra suteikti žaidybinio laiko vaikinams ,kurie gali ateityje papildyti pagrindinę komandą arba joje yra, bet dėl konkurencijos negauna pakankamai to laiko. Jau ne vienas žaidėjas tokiu būdu yra papildęs pagrindinę komandą. O šiemet „dublerių“ efektas pasireiškė kaip niekad. Jau sezono pradžioje pirmąją komandą išretinus traumoms kelis vaikinus perkėliau, todėl galbūt ir nukentėjo Tornado KM – „Basketnews.lt“ komandinis rezultatas, nes ir jie neišvengė traumų, nuolat negalėjo žaisti 2 - 3 žaidėjai. Tačiau galėjom ir esant šioms aplinkybėms pasirodyti geriau. KKML čempionate žaidėm metais vyresnių čempionate, todėl irgi nebuvo lengva, tačiau vaikinai nenukabina nosių, kitais metais bandysim atsigriebti tiek MKL tiek KKML pirmenybėse. Dar turime porą nieko nelemiančių rungtynių, likusi laiką tobulinsim individualius įgūdžius ir jau už gero mėnesio važiuosim į stovyklą Šventojoje, kurioje jau po truputį pradėsim galvoti apie artėjantį 2019-20 metų sezoną“.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tornado KM – „Envija“ (2004 m.)
(MKL U15 čempionatas, A divizionas, 7 vieta  – 12 pergalių, 12 pralaimėjimų)

Treneris Donatas Mikulevičius

 

- Kaip vertinate visą sezoną, kokius tikslus, planus ar idėjas pavyko įgyvendinti sezono metu? Ko įgyvendinti nepavyko, kodėl ir kas sutrukdė?

- Pagrindinis sezono tikslas buvo finalinis ketvertas. Gaila, tikslo nepasiekėme. Nebūsiu kategoriškas ir nesakysiu, kad sezonas buvo blogas. Pamatėme, kokio lygio esame ir ką sugebame. Sezono eigoje, siekiant pagrindinio tikslo, reikia įgyvendinti daugybę mini tikslų. Mums pavyko neišbarstyti taškų, žaidžiant su panašaus pajėgumo varžovais, bet, gaila, nepavyko iškovoti kelių planuotų pergalių, kas truputį pakoregavo padėtį turnyrinėje lentelėje. Susiklosčius tokiai situacijai, atkrintamosiose teko žaisti su daugkartiniais šios amžiaus grupės čempionais. Seriją pralaimėjome 0:2. Džiugu, kad netapome „patrankų mėsa“ čempionato lyderiams, o žaidėme gana stabilų krepšinį. Namų aikštelėje visas rungtynes pirmavome ir tik pabaigoje atidavėme pergalę svečiams. Aišku, gaila, kad nepavyko laimėti, bet, manau, vaikinai pasisėmė neįkainojamos patirties, kuri duos naudos ateityje. Šis sezonas mums buvo pereinamasis. Netekome didelės jėgos – Pauliaus Murausko. Jam palikus mūsų komandą, visą sezoną nesugebėjome išspręsti bėdos po krepšiu. Šie metai mums parodė, kad esant tokioje situacijoje, mums svarbus kiekvienas komandos žaidėjas. Kiekvienas turime suprasti, kad nusiteikimas turi būti maksimalus, treniruočių procesui reikia atiduoti visą save. Nesinori eiti į asmeniškumus, bet šitokį atsidavimą jaučiau vos iš kelių vaikinų komandoje. Kietiems tikrai reikėtų pasitempti ir formuoti kitokį savo požiūrį į krepšinį, jei nori eiti šiuo keliu. Man pačiam teko pabūti su šio amžiaus vaikinų Lietuvos U14 rinktine, kai žaidė Baltic Cup turnyre, dabar dirbti su „Talentų karta U15“ ir čia vaikinų požiūris labai skiriasi. Skiriasi ir noras žaisti bei įdedamos pastangos. Kaip treneris noriu pasakyti, kad reikia ateiti į sporto salę ir atidirbti taip, kad ir kiti aplinkui užsikrėstų ta aistra krepšiniui, tuo požiūriu ir motyvacija, o tada  visi atskirai ir visi kartu kaip komanda galėsime dėti žingsnį į priekį.

- Kokius teigiamus dalykus įžvelgiate sezonui einant į pabaigą?

- Džiugu, kad nežaidžiant P. Murauskui, išryškėjo nauji lyderiai ir komanda nesubyrėjo psichologiškai. Sezono metu pavyko iškovoti net 12 pergalių. Komanda demonstravo greitą krepšinį ir dažnai užbaigdavo tokias atakas taškais bei parode charakterį atkrintamosiose rungtynėse. „Mažiukai“ po truputį tvirtėja ir, tikėkimės, kitais metais taps dar galingesne jėga aikštelėje.

- Kokie tolimesni komandos planai?

- Dabar vyksta individualios krepšinio, fizinio rengimo treniruotės, 2x2 ir 3x3 grupinių veiksmų tobulinimas. Šitas sezonas užbaigtas, tad reikia versti naują lapą, pradėti piešti gražiomis spalvomis, kad kitą sezoną galėtumėme startuoti tinkamai pasiruošę. Žaidėjams noriu palinkėti nenukabinti nosies, o įžvelgti šiame sezone ir gerų dalykų! Svarbiausia per ilgai nepoilsiauti per vasarą, o tobulėti ir ruoštis kitiems metams!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tornado KM – „Amadeira“ (2004 m.)
(MKL U15 čempionatas, B divizionas, 9 vieta pogrupyje  – 4 pergalės, 14 pralaimėjimų)

Treneris Donatas Mikulevičius

 

- Kaip vertinate visą sezoną?

- Na, sezono tikėjausi tikrai geresnio. 9 vieta iš 10 yra tikrai blogas rezultatas. Manau, tam įtakos darė didelė žaidėjų kaita ir nestabilus treniruočių lankymas. 

- Kokius tikslus, planus ar idėjas pavyko įgyvendinti sezono metu? O jei nepavyko, kas sutrukdė?

- Tikslas buvo bandyti „įšokti“ grupėje tarp 4 stipriausių komandų. Buvo gana stipri grupė, bet realiai žiūrint tikrai galėjome užimti 5 – 6 vietą. O visa esmė to, kad nepavyko įgyvendinti šio tikslo – komanda labai stipriai atsinaujino. Liko vos keli senbuviai, „apžaisti“ ir gavę daugiau praktikos. Na ir didžioji komandos dalis buvo naujokai, kai kurie net nežaidę krepšinio varžybose. Jiems buvo labai daug naujų dalykų, jautėsi startinis jaudulys. Pirmas ratas buvo labai sunkus. Vaikai gavo be galo daug informacijos apie elementarų judėjimą aikštelėje, mini schemos – visa tai vaikams buvo sunkiai suprantama, o teisingai išpildyti buvo dar sunkiau.  Labai gerai komandą „traukė“ vienas vaikinas, atėjęs iš pirmos komandos įgauti daugiau žaidybinės patirties. Jis parodė, kad ūgis ir jėga dar ne viskas, o reikia turėti noro, įdėti daug pastangų ir viskas įmanoma. Antras ratas jau buvo žymiai geresnis. Pradėjome suprasti, ką reikia daryti. Vaikai iškovojo daugiau pergalių ir patys ėmė jaustis aikštelėje jaukiau. Nors įžanga buvo ilga ir sunki, džiaugiuosi, kad sezonui artėjant į pabaigą vaikai pradėjo jausti pasitikėjimą ir pasitenkinimą. Nors finišavome turnyrinėje lentelėje nekokioje pozicijoje, svarbiausia, kad pagerėjo mūsų žaidimas.

- Kokie tolimesni komandos planai?

- Kadangi sezoną baigėme gana anksti, ėmėme tobulinti tiek individualius veiksmus, tiek grupinius 2x2 ir 3x3. Pirmiausia reikia susitvarkyti čia. Vėliau kibsime į darbus 5x5 tobulinime. Vaikams linkiu nenukabinti nosies, nes sezonas tikrai jau nebuvo toks blogas. Kiekvienas kažko gavo – kas daugiau patirties, kas iš vis pirmąkart sudalyvavo varžybose, kai kam tai turėtų būti geras spyris, kad judėtų pirmyn.

Laukite tęsinio…

http://www.sharphomeappliances.com/https://www.envija.lt/https://www.facebook.com/XiaomiLithuania/http://metga.lt/http://www.fudo.lt/http://www.alburnus.lt/http://www.meistrokodas.lt/http://www.kaunas.lt/https://www.basketnews.lt/http://amadeira.lt/https://www.krs.lt/http://www.larinda.lt/http://kauno.diena.lt/http://beactive.lt/https://www.vssistemos.lt/
Apie musKontaktaiTreneriaiKomandosTvarkaraštisPriėmimasFoto galerijaVideo galerijaRėmėjaiPartneriaiNaujienosIstorijaAtributikaRungtynės