Aivaras Grigaliūnas: „Manau, kad tokių pergalių priežastis – ypatingai geras darbas treniruotėse“ (Savaitės rungtynių apžvalga)

Antrajam Lietuvos moksleivių krepšinio lygos ratui įgavus pagreitį sulaukėme įvairių rezultatų iš skirtingų Lietuvos arenų. Sausio 27 - Vasario 2 dienomis „Tornado“ krepšinio mokyklos komandos sužaidė devynerias moksleivių krepšinio lygos rungtynės, iš kurių trejose pavyko iškovoti pergales.

U12 vaikų krepšinio čempionatas „Pirmasis iššūkis“

Nacionalinė KA I 75-94 Tornado KM „Xiaomi“

Vienuoliktąją pergalę iš eilės „Pirmojo iššūkio“ čempionate iškovojo Tornado KM – „Xiaomi“. Grupės lyderių susitikime Aivaro Grigaliūno auklėtiniai įveikė Nacionalinės krepšinio akademijos krepšininkus ir taip sustiprino savo pozicijas dėl pirmosios vietos grupėje. Po rungtynių treneris Aivaras Grigaliūna neslėpė džiaugsmo savo komanda: „Su NKA žaidėme labai svarbias varžybas. Labai džiaugiuosi vaikinais, kurie nuo pat rungtynių pradžios klausė trenerio nurodymų bei buvo susikoncentravę į svarbias detales tiek gynyboje, tiek puolime. Džiaugiuosi, jog pirmoje pusėje pavyko išnaudoti savo stipriąsias puses puolime. Ypatingai norėčiau pagirti gynėjus, kurie sėkmingai atliko savo užduotis bei pergudraudavo savo tiesioginius oponentus. Esu labai patenkintas šia vaikinų pergale. Manau, kad tokių pergalių priežastis – ypatingai  geras darbas treniruotėse.“- teigė strategas.

Rezultatyviausi žaidėjai: R. Burokas 33 tšk., K.Ulanovas 18 tšk., J. Klevinskas 12 tšk. Ž.Petraitis ir L.Tamošiūnas po 10 tšk.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U13 berniukų krepšinio čempionatas, B divizionas

Tornado KM II 59-68 Kauno KM „Žalgiris“ II

Šeštąją nesėkmę moksleivių krepšinio lygos čempionate patyrė Tomo Rakausko vadovaujama Tornado KM II komanda. B divizione rungtyniaujantys berniukai praėjusį sekmadienį namų aikštelėje turėjo pripažinti „Žalgirio“ krepšinio mokyklos pranašumą. „Pirmąsias tarpusavio rungtynes buvome pralaimėję didžiuliu skirtumu, todėl vaikinai rungtynes pradėjo gal truputį išsigandę,- po rungtynių mintimis dalijosi Tomas Rakauskas. Pirmojo kėlinuko pradžioje žaidimas nesiklijavo, tačiau kelis kartus apsigynus bei pavykus sėkmingai užpulti, vaikinai tarsi suprato, kad galima su jais kovoti. Pradėjome žaisti agresyviau, išprovokavome daug varžovų pražangų ir nepaleidome jų toli į priekį, Gaila, kad vėliau prametėme daug baudos metimų ir metimų iš po krepšio, kurie mums galimai kainavo pergalę“- baigė treneris.

Rezultatyviausi žaidėjai: M.Ližaitis 19 tšk, P. Valaitis ir E. Matušaitis po 9 tšk.

Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionatas, B divizionas

Tornado KM II - „Basketnews.lt“ 66 – 67 Jonavos KKSC

Dramatiškai susiklostė rungtynės tarp tornadiečių ir jonaviečių. Visas rungtynes besivejančių vaidmenyje buvę šeimininkai pačioje rungtynių pabaigoje sugebėjo įgyti minimalią persvarą. Visgi, paskutinėje varžovų atakoje leidę kartoti metimus net keletą kartų šią persvarą prarado. Likus 10 sekundžių tornadiečiai po minutės pertraukėlės dar turėjo progą ištraukti rungtynes. Deja, bet metimas buvo netikslus ir pergale džiaugėsi jonaviečiai. Trenerio Tomo Kentros komentaras: „Jau ne pirmą kartą rungtynių pradžioje varžovus paleidžiame į priekį, o po to juos vejamės. Noriu pagirti vaikinus, kad nenuleido rankų ir kovėsi iki pačios pabaigos. Turėjome labai gerus šansus iškovoti pergalę, bet nesugebėjome apsiginti savo aikštės pusėje ir leidome tris kartus varžovams kartoti savo ataką. Žinoma, turėjom daug gražaus laiko suregzti paskutinę ataką. Deja, ji įvyko nevisiškai taip, kaip aš norėjau. Taip pat dar iki šiol nesuprantu epizodo, kurio metu varžovas nuspyrė kamuolį ir jis neatiteko mums. Aišku, čia detalė, bet tas nuspirtas kamuolys kitoje atakoje atsidūrė mūsų krepšyje. Labiausiai gaila dėl to, kad šios pergalės gali pritrūkti norint patekti į atkrintamąsias. Iš likusių trijų rungtynių privalome laimėti bent dvi - tada gal nereikės graužtis nagų“.

Rezultatyviausi žaidėjai: N. Jablonskis 26 tšk, M. Petrėtis 14 tšk, P. Markevičius 11 tšk.

Jaunių U17 krepšinio čempionatas, A divizionas

Panevėžio SC/R.Sargūno SG 103 – 80 Tornado KM I – „Sharp“

Toliau kelio į pirmąją pergalę neranda Tornado KM „Sharp“ komanda. Į Aukštaitijos sostinę nuvykę „Tornado“ krepšininkai susitiko su ketvirtąją vietą turnyro lentelėje užimančia Panevėžio SC ekipa.  Sėkmingiau rungtynės pradėję Tomo Kentros auklėtiniai pirmajame kėlinyje turėjo 9 taškų pranašumą. Visgi, keli greiti panevėžiečių tritaškiai greitai nukirpo „Tornado“ pranašumą bei leido Panevėžio komandai išlyginti, o vėliau ir persverti rezultatą.  Antrajame kėlinyje įjungę aukštesnę pavarą Žydrūno Valuckio auklėtiniai įgijo 12 taškų persvarą. Per trečiąjį ketvirtį kauniečiai skirtumą sugebėjo sumažinti iki 10, o likus ik ketvirtojo kėlinio pabaigos 6 min. varžovus teskyrė 7 taškai. Deja, bet panevėžiečiai neleido tornadiečiams arčiau priartėti bei įmetę 3 tritaškius iš eilės galutinai palaidojo „Tornado“ viltis iškovoti pergalę. Tomo Kentros komentaras: „Po tokių rungtynių galiu pasakyti, kad rezultatas neatspindėjo tikrosios vykusios kovos. Noriu pagirti vaikinus už kovą. Šiandien tikrai galėjom pagalvoti apie pergalę, nors mus ir nužudė varžovų tritaškiai, bet negaliu sakyti, kad pralaimėjom dėl to. Labai daug prametėme iš po krepšio taip netekdami keliolikos taškų. Kitas pralaimėjimo priežastis - varžovų reidai „nuo kranto iki kranto“. Nesugebėjome atimti varžovų pigių taškų. Galbūt pasikartosiu, tačiau pozityviai nuteikia tas dalykas, kad sugebėjome duoti kovą, nesulūžome atsilikinėdami. Tik krepšinis toks dalykas, kad reikia įmesti į krepšį.“

V.Knašiaus KM I 60 – 65 Tornado KM - „Alburnus“

Svarbią pergalę iškovojo Tornado KM „Alburnus“. Sekmadienį į uostamiestį išvykę tornadiečiai palaužė iki galo kovojusius V.Knašiaus KM I krepšininkus. Banguotose rungtynėse „Tornado“ komanda po pirmojo kėlinuko turėjo 7 taškų deficitą. Visgi, antrajame kėlinyje susiėmę Šarūno Zablockio auklėtiniai persvėrė rezultatą savo naudai. Trečiajame ketvirtyje tornadiečiai nemažino apsukų bei padidino savo persvarą iki dviženklio skaičiaus, o po 30 minučių ekipas skyrė 17 taškų 54:37. Nepaisant susikurto solidaus pranašumo, Virgilijaus Zakrio auklėtiniai nebuvo linkę lengvai pasiduoti bei rungtynių pabaigoje sugebėjo atkurti minimalią intrigą bei sumažinti deficitą iki 5 taškų. Kokybiškos varžybos“, – po pergalės teigė treneris Šarūnas Zablockis.  „Sužaidėme  geras rungtynes gynyboje. Žinoma, būdavo atvejų, kai užmigdavome, tačiau jų šįsyk pasitaikė nedaug. Labai džiugu, kad prieš tokia aukštą komandą susitvarkėme su kamuoliais. Manau, kad pagrindinė pergales priežastis buvo labai prastos varžybos su Plunge. Noriu pagirti vaikus, kad padarė labai teisingas išvadas ir šiandien sužaidė tikrai solidžiai.“

Tornado KM „Meistro kodas“ 74 – 80 Sostinės KM II

Apmaudžią nesėkmę patyrė Tomo Rakausko vadovaujami Tornado KM „Meistro kodas“ krepšininkai. Slogiai rungtynes pradėję tornadukai, leido varžovams iš sostinės pabėgti į priekį nuo pat rungtynių pradžios. Nepaisant prastos pirmosios rungtynių dalies, „Meistro kodas“ sugebėjo atsitiesti trečiajame kėlinyje, kurio metu sugebėjo netgi persverti rezultatą savo naudai. Vis dėlto dar tame pačiame ketvirtyje Sostinės KM II komanda sugebėjo stabilizuoti padėtį bei į lemiamą kėlinį nusinešti šešių taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje vyko apylygė kova, tačiau jos metu vilniečiai neleido „Tornado“ ekipai dar kartą persverti rezultato. Rungtynės baigėsi sunkia Sostinės KM II pergale 80:74. Trenerio Tomo Rakausko komentaras: „Labai prastai pradėjome rungtynes. Pirmos keturios ar penkios atakos pasibaigė klaidomis, ir pralaimėjome pradžią 0:8. Apskritai, per pirmąją rungtynių pusę padarėme net 20 klaidų. Toks skaičius netgi visoms rungtynėms per didelis. Gynyboje užsižiūrėdavome į kamuolį ir gaudavome 4-5 prakirtimus, kurie pasibaigdavo lengvais varžovų taškais. Dėl to varžovai pabėgo septyniolikos taškų persvara.  Gerai, kad pavyko grįžti į rungtynes ir net persverti rezultatą, bet vėlgi kažkur praradome koncentraciją, prametėme keletą metimų iš patogių padėčių, padarėme keletą klaidų lemiamomis minutėmis ir vėl leidome varžovams atitrūkti. Per tris kėlinius metę tik vieną tritaškį, per ketvirtąjį varžovai pataikė iš 3 iš 4 ir labai svarbiu momentu. Sakiau vaikinams, kad pirmame divizione silpnų varžovų nėra ir jei ateisi nenusiteikęs, būsi nubaustas. Manau, kad kai kurie vaikinai pasąmonėję galvojo, jog jei išvykoje pavyko juos įveikti 20 taškų persvara tai namuose pavyks laimėti dar lengviau. Bandau vaikams paaiškinti, kad kiekvienos rungtynės yra atskira istorija ir neatiduodami visų jėgų aikštelėje tikrai negalime galvoti apie pergales.

U18 – 2002 A div. Panevėžio SC/R.Sargūno SG 111:68 Tornado KM – „Fudo“
U12 – 2008 Pirmas iššūkis Tornado KM III – „VS-Sistemos“ 40:76  Kauno KM „Perkūnas“