EN
„TORNADO“ KREPŠINIO MOKYKLA
APIE MUS NAUJIENOS KOMANDOS TVARKARAŠČIAI TĖVAMS PRIĖMIMAS 2% GALERIJA RENGINIAI ATRIBUTIKA RUNGTYNĖS RĖMĖJAI
Kontaktai Treneriai Istorija Rekordai
Mokėjimų informacija Elgesio taisyklės Neformaliojo ugdymo krepšelis
Tornado KM ‒ 2001/1 (2001)Tornado KM ‒ 2001/2 (2001)Tornado KM ‒ „Fudo“ (2002)Tornado KM ‒ „Kauno diena“ (2002)Tornado KM ‒ „Sharp“ (2003)Tornado KM ‒ „basketnews.lt“ (2003)Tornado KM ‒ „Amadeira“ (2004)Tornado KM ‒ „Envija“ (2004)2005 ‒ „Šilainiai“ (2005)Tornado KM ‒ 2005/2 (2005)Tornado KM ‒ „Alburnus“ (2005)Tornado KM ‒ 2006/2 (2006)Tornado KM ‒ „Metga“ (2006)Tornado KM ‒ 2007/2 (2007)Tornado KM ‒ „Meistro kodas“ (2007)Tornado KM ‒ 2008/2 (2008)Tornado KM ‒ „Xiaomi“ (2008)Tornado KM ‒ 2009/1 (2009)Tornado KM ‒ 2009/2 (2009)
Stovyklos Tarptautiniai turnyrai Dienos stovykla „Tornadukų“ turnyras „Tornadiečių“ turnyras Socialinės akcijos Gimtadieniai
Partneriai

„Tornado“ KM komandų 2018/2019 m. sezono apžvalga (2005 m. ir 2006 m. komandų trenerių komentarai)

2019 birželio 05 d., trečiadienis

Tęsiame „Tornado“ KM komandų 2018 – 2019 m. sezono apžvalgą ir pristatome 2005 m.g. ir 2006 m.g. vaikinų komandų trenerių mintis apie tai, kaip jiems susiklostė praėjęs sezonas ir kokios vizijos į ateitį.

Tornado KM – „Alburnus“ (2005 m.)
(MKL U14 čempionatas, A divizionas, 7 vieta – 10 pergalių, 14 pralaimėjimų) 

Treneris Šarūnas Zablockis

- Kaip vertinate visą sezoną, kokius tikslus, planus ar idėjas pavyko įgyvendinti sezono metu?

- Sezonas buvo sunkus. Galėčiau vertinti jį gerai, jei būtumėme  papuolę į finalinį ketvertą. Deja, pritrūko keleto pergalių reguliariajame sezone ir dėl to gavome stiprų varžovą atkrintamosiose. Iš krepšinio pusės, manau buvo neblogas – tikrai patobulėjome, įgyvendinau daug idėjų, manau, neblogai išmokome tai, kas priklauso mums pagal amžių. Nemažai žaidėjų tikrai dėjo žingsnį į priekį tiek fiziškai, tiek techniškai.

- Ko įgyvendinti nepavyko? Kodėl, kas sutrukdė?

- Pagrindinis momentas, su kuriuo nesusitvarkiau ar „nepasvėriau“ sezono eigoje – komandos komplektacija. Galėjau šiek tiek kitaip viską padaryti. Dėl to šiek tiek išsiderino komandos mikroklimatas ir nukentėjo bendras rezultatas. Čia prisiimu kaltę sau, kad nesugebėjau laiku pastebėti šių problemų. Dar vienas faktorius, kuris „kišo koją“ viso sezono metu, kad daugelis vaikų dar gyveno praėjusiu sezonu ir geru jo rezultatu. Bet čia irgi prisiimsiu kaip „akmenį į savo daržą“. Visada lengviausia būtų apkaltinti žaidėjus, dėl kažkokių priežasčių – kad nesistengė, nemotyvuoti ir t.t. Manau, jog taip neturėtų būto. Treneris yra atsakingas už komandos formavimą, balansavimą ir t.t. Tik dėl traumų nieko negalima sakyti, juk tai krepšinio dalis.

- Kokius teigiamus dalykus įžvelgiate sezonui einant į pabaigą?

- Na, teigiami dalykai, kad kai kurie žaidėjai labai patobulėjo tiek kaip krepšininkai, tiek kaip asmenybės. Per ilgą sezoną išsigydėme daug problemų. Manau, kad visa komanda „švarėja“ ir viskas juda į gerąją pusę.

- Kokie tolimesni komandos planai?

- Tolimesni komandos planai, kaip jau sakiau ne kartą, niekada nesustoti. Tokiame amžiuje sezonas niekada nesibaigia ir kasdien einama į treniruotes, dirbama, tobulėjama. O toli į ateitį kol kas nežiūrime.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tornado KM – 2005/2 (2005 m.)
(MKL U14 čempionatas, B divizionas, 7 pergalės, 9 pralaimėjimai)

Treneris Tomas Rakauskas

- Kaip vertinate visą sezoną?

- Vertinant sezoną apima toks dvejopas jausmas. Pirmą kartą patekom į atkrintamąsias varžybas ir labai dėl to džiaugiamės, bet žinome, kad reguliariajame čempionate galėjome užimti  ir aukštesnę vietą bei gauti parankesnį varžovą atkrintamosiose. Po pirmojo rato buvome net pirmoje turnyro lentelės vietoje grupėje, bet įvyko permainų komandos sudėtyje (mūsų lyderis J.Stašaitis perėjo į pirmąją komandą) ir antras ratas klostėsi žymiai sunkiau. Keturias rungtynes pralaimėjome 5 ar mažesniu taškų skirtumu ir į atkrintamąsias žengėme kaip ketvirta grupės komanda bei turėjome žaisti su pirmąja kito pogrupio komanda. Pralaimėjome abi rungtynes.

- Kokius tikslus, planus ar idėjas pavyko įgyvendinti sezono metu?

- Žinoma, pagrindinis tikslas išsikeltas prieš sezoną buvo patekti į atkrintamąsias varžybas ir jį įgyvendinti pavyko. Jei kalbant ne apie konkrečias vietas, bet apie patį procesą, tai džiaugiamės, kad vaikai gausiai lanko treniruotes. Džiaugiuosi ypač tais, kurie nepraleidinėja treniruočių ir formuoja tą komandos branduolį ir komandišką dvasią, kuri vienam žaidėjui išėjus ar vienam atėjus nelabai pasikeičia.

- Ko įgyvendinti nepavyko? Kodėl, kas sutrukdė?

- Visą sezoną per treniruotes siekiame maksimalaus intensyvumo, agresyvios gynybos ir kartais to pasigesdavome per rungtynes. Vaikinai tarsi išsigąsdavo varžovų. Tai buvo pirmieji metai, kai jau leidžiama statyti užtvaras ir krepšinis tampa vis panašesnis į vyrų. Turime išmokti žaisti kiečiau, turime išmokti kuo greičiau išlįsti iš už užtvaros, jei ji pastatoma. Sezono metu varžovams dažnai nusileisdavome savo fizinėmis savybėmis, todėl didelį dėmesį per vasarą skirsime būtent tam.

- Kokius teigiamus dalykus įžvelgiate sezonui einant į pabaigą?

- Turbūt didžiausias teigiamas dalykas jau pasibaigus sezonui ir prasidedant vasarai – vaikų skaičius treniruotėse nesumažėjo. Dauguma noriai lanko treniruotes. Svarbu kad yra noras, tada daug galima pasiekti. Matosi, kad daug žaidėjų labai ryškiai patobulėjo nuo rudens ir tik norėtųsi jiems palinkėti nesustoti ir stengtis toliau.

- Kokie tolimesni komandos planai?

- Visą birželio mėnesį dar planuojame sportuoti derinant treniruotes salėje su fizinio parengimo treniruotėmis lauke. Tikiuosi, pavyks sužaisti kelias draugiškas rungtynes. O gavę mėnesį laiko atostogų jau liepos pabaigoje susirinksime ir ruošimės stovyklai Ignalinoje, kuri vyks rugpjūčio 2 – 10 dienomis.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tornado KM – „Metga“ (2006 m.)
(MKL U13 čempionatas, B divizionas, 16 pergalių, 4 pralaimėjimai)

Treneris Šarūnas Zablockis

- Kaip vertinate visą sezoną?

- Nėra lengva kažką komentuoti, nes komandoje esu dar palyginus neilgai. Komandos tikslas buvo patekti į A divizioną,  o ten nepatekus belieka pasakyti, kad rezultatas nėra geras. Bet laiko neatsuksi, reikia dirbti toliau.

- Kokius tikslus, planus ar idėjas pavyko įgyvendinti sezono metu?

- Mano noras yra, kad komanda kuo greičiau priprastų prie manęs, tiek kad aš greičiau priprasčiau prie jų. Iš krepšinio pusės jau matau, koks galėtų būti komandos braižas, kaip turėtumėme žaisti, matosi pagrindiniai žaidėjai. Galiu pasakyti, kad jų yra nemažai. Pagrindiniai 8 – 9 žaidėjai dar neišnaudoja viso savo potencialo ir mano užduotis yra jiems parodyti tuos kelius į geresnį žaidimą. Žodžiu, yra labai daug darbo, bet man tai patinka. Tai lyg naujas iššūkis kitą sezoną patekti į A divizioną.

- Ko įgyvendinti nepavyko? Kodėl, kas sutrukdė?

- Na, faktas, kad nepavyko papulti į A divizioną. Kaip minėjau, aš su šia komanda dirbu tik apie 3 mėnesius, tad negaliu pakomentuoti, kas sutrukdė įgyvendinti pagrindinį jai iškeltą tikslą. Vis tik, pasikartosiu, radau daug vietų, kur galima žaisti efektyviau – tiesiog kitaip. Galbūt mano krepšinio filosofija bei vizija skiriasi nuo prieš tai buvusios, o kuri geresnė – parodys laikas.

- Kokius teigiamus dalykus įžvelgiate sezonui einant į pabaigą?

- Teigiamų dalykų įžvelgiu tikrai nemažai. Matau, kad komandoje galima žaisti naudojant nemažą rotaciją, pakeitus pozicijas bei žaidimo braižą tiek puolime, tiek gynyboje. Žaidimas turėtų pasikelti į aukštesnį lygį. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tornado KM – 2006/2 (2006 m.)
(MKL U15 čempionatas, B divizionas, 1 pergalė, 15 pralaimėjimų)

Treneris Modestas Gailūnas

- Kaip vertinate visą sezoną?

- Sezono vertinti gerai negaliu. Blogai irgi. Tai jis toks per viduriuką, tik gal kiek į blogesnę pusę vien dėl krūvos pralaimėjimų sezono pradžioje.

- Kokius tikslus, planus ar idėjas pavyko įgyvendinti sezono metu?

- Šiai komandai oficialių tikslų niekas nekelia, bet mes su komanda turim sau išsikėlę tikslą ir link jo einame. Gaila, kad šiais metais prie jo priartėti nepavyko. Šios komandos žaidėjai visada siekia kaip galima geriau pasirodyti ir pakliūti į pirmą komandą. Sezono pradžioje net keturi žaidėjai papildė pirmą komandą, vieniems sekasi geriau, kitiems sunkiau, bet procesas vyksta ir dėl to galima pasidžiaugti.

- Ko įgyvendinti nepavyko? Kodėl, kas sutrukdė?

- Nepavyko laimėti daugiau rungtynių.

- Kokius teigiamus dalykus įžvelgiate sezonui einant į pabaigą?

- Sezono pabaigoje pavyko grąžinti vaikams pasitikėjimą savimi. Su tuo atėjo ir pergalės. Visi pastebi, kad esame aukšta komanda, tikiu, kad dideli žmonės iššaus, jiems visada reikia daugiau laiko. Taip pat reikėtu paminėti ir tėvelių indėlį į gerą sezono pabaigą. Jų tikėjimas, nors ir sezono pradžioje buvo sunku, išliko. Tai visada prideda pasitikėjimo ir ta gera emocija ateinanti iš namų atsispindi darbe treniruotėse ir žaidime rungtynėse.

- Kokie tolimesni komandos planai?

- Planų visada daug. Pirmiausia gerai padirbėti birželio mėnesį, vėliau turim gerą progą vykti į stovyklą Ignalinoje. Vien stovyklos reputacija masina vaikus. Tikiuosi nedarysime šio sezono klaidų ir startuosime daug sėkmingiau. Planuose bent viena išvyka į užsienyje vykstantį turnyrą. Mano noras, turint aktyvius tėvelius, juos dar labiau įtraukti ir formuoti tradicijas kaip Kalėdinė šeimų šventė. Kitą sezoną bandysim suorganizuoti kelis turnyrus skirtus aplink komandą besiburiančiai bendruomenei.

Laukite tęsinio…

 
http://www.sharphomeappliances.com/https://www.envija.lt/https://www.facebook.com/XiaomiLithuania/http://metga.lt/http://www.fudo.lt/http://www.alburnus.lt/http://www.meistrokodas.lt/http://www.kaunas.lt/https://www.basketnews.lt/http://amadeira.lt/https://www.krs.lt/http://www.larinda.lt/http://kauno.diena.lt/http://beactive.lt/https://www.vssistemos.lt/
Apie musKontaktaiTreneriaiKomandosTvarkaraštisPriėmimasFoto galerijaVideo galerijaRėmėjaiPartneriaiNaujienosIstorijaAtributikaRungtynės